O regionu

Pod Doupovskými horami, za hranicemi prestižního vojenského cvičiště NATO, se rozprostírá líbezná krajina s velmi řídkým osídlením. Tato oblast je dnes veřejnosti téměř neznámá, přitom se může pyšnit mnoha architektonickými a technickými zajímavostmi. Kvalita životního prostředí zde přímo kontrastuje s nedalekou pánevní oblastí. Poddoupovsko má nejlepší předpoklady k tomu, aby sloužilo jako útočiště a místo odpočinku od civilizace. Velké množství historických či technických památek přímo vybízí k turistickému využití a málo dotčená příroda s téměř nedotčenými silničkami je zase ideální pro cykloturistiku.Asi nejznámější turistickou oblastí je Nechranická přehrada, avšak nejvýznamnějším turistickým bodem v oblasti je zámek Krásný Dvůr, který je zatím jediným zámkem v této oblasti běžně přístupným veřejnosti. K zámeckému areálu přísluší rozsáhlý anglický park s mnoha zajímavými stavbami.

Další, zde zatím téměř neznámým pojmem je rekreační cyklistika. Jako východisko pro cykloturisty je nejvhodnější zastávka Pětipsy, kde počítáme s postupným vybudováním turistického zázemí přímo na nádraží.Tento bod se nachází za hranicí frekventovaných silnic nevhodných pro cyklistiku a širokou mírně zvlněnou oblastí s komunikacemi třetí třídy, pro cyklistiku ideálních.

Na své objevení čeká také Mašťov, který je významným centrem oblasti. Jedná se o malebné historické městečko s nádhernou architekturou a mnoha památkami přímo ve středu města a zámkem tyčícím se nad městem.

Těsně na hranici s vojenským újezdem se na kopci tyčí další významné turistické lákadlo tohoto regionu - zámek Valeč. Zámek je toho času v rekonstrukci a přístupné veřejnosti jsou pouze jeho zahrady. Po dokončení rekonstrukce se po právu stane vedle Krásného Dvora perlou regionu.

Postupně pro Vás tvoříme interaktivní mapu, kde se dozvíte nejen informace o železnici a spojení, ale i o zajímavostech celého regionu.

Stačí kliknout na nějaký symbol a hned se Vám otevře informační okno s dalšími zajímavostmi.